AR-GE Merkezi

arge.png

Technocast AR-GE Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak Türkiye'nin 669. AR-GE Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

00.jpg

2002 senesinde kurulan Technocast Küçük Ev Aletleri, Otomotiv ve Medikal alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kuruluş yıllarından itibaren AR-GE ve inovasyonu odak alanına koyan Technocast, yatırım alanlarına 2013 senesinde medikali de dahil ederek Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğu temiz oda tesislerinde tescilli markası MEDNETIC ile endoskopi aksesuarları üretimine başlamıştır.

Technocast her 3 alandaki AR-GE ve üretim faaliyetlerini Çerkezköy OSB'de 3 lokasyonda toplam 15.000 m2 kapalı alanda sürdürmektedir.  Grup 2017 senesinde stratejik öncelikleri doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki AR-GE, inovasyon çalışmalarını ve ekiplerini bir araya toplayarak sinerji yaratmak ve faaliyetlerini tek bir merkezden yönetmek amacıyla Technocast AR-GE Merkezi'ni kurmuştur. Her 3 iş kolunda da faydalı model ve patent başvuruları olan grup, yetkin mühendis kadrosu ve üniversitelerle yaptıkları işbirlikleri ile AR-GE merkezi çatısı altında yeni projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir. AR-GE Merkezi kadrosu AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerinin yanında üretimde verimlilik ve Endüstri 4.0 projeleri üzerinde de çalışmaktadır. 

www.technocast.com.tr

www.carre.com.tr

www.mednetic.com.tr

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.